Rahatsız mısın? Boş Durmak Sana Göre değil mi?

Evet yanlış duymadınız. Üniversite okuyorsunuz, okula gidiyorsunuz, evinize yurdunuza geri geliyorsunuz ve hergün aynı şeyler; vizeler, finaller, makaleler, batak, diablo, fifa, pes, parti vs. derken bakmışsınız içiniz gıdıklanıyor. Birşeyler yapma isteği peşinizi bırakmıyor. Ya da Erasmus ile yurtdışındasınız, bakıyorsunuz ki "partiden öte sosyal aktivite yok" demeden önce beni dinle:

Öncelikle, Düşün Taşın Derneği "ülkemizin kanayan yarası olan kitap okumamazlığın yaratmış olduğu etki ile bir araya toplanmış artık amacı sadece kitap okumaya teşvik değil insanlığı ve Türk insanını daha ileriye taşıyacak projelere imza atma kararlılığı ile çalışan bir ekip haline gelmiş hızla büyüyen bir camia" olarak tanımlanabilir. Bu güzel oluşumun sizi ilgilendiren tarafı, genç ve dinamik yapısını güçlendirmek ve "Düşün Taşın Kampüste" projesi ile daha geniş bir çevreye hitap etmek amacıyla Düşün Taşın Derneği üniversite temsilcilerini arıyor.
Sözü dernek sözcülerine bırakalım:

Derneğin genç yöneticileri, temsilci sayısını artırmak ve projelerini tüm Türkiye’ye yaymak için;
“Her İl ve Her Üniversite’de Bir Temsilci” sloganı ile yola çıktı.
Türkiye’nin en genç sivil toplum kuruluşlarından olan Düşün Taşın Derneği; geçtiğimiz yıl ilk temsilcileri ile birlikte “41 Farklı Üniversitede, 70 etkinlik ve onlarca proje” yaptı. Temsilcilerinin bulunmuş oldukları illerde gerçekleştirdiği projelerde gençler, Genel Merkez İstanbul ile aynı anda hem Çorum’da hem de Washington’da Beyaz Saray’ın bahçesinde aynı anda kitap okuma etkinlikleri düzenlediler.

Kuruluş amaçlarının en başında “Türkiye’nin kitap okuma sevgisi ve bilincini arttırmak” olan dernek; Türkiye’nin En Donanımlı 100 Gencini çatısı altında toplayarak, ülkemizin entelektüel birikimine katkı sağlamak ve gençlerin potansiyellerini arttırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Düşün Taşın Derneği; “Gençlerin öğrenim görmekte olduğu üniversitelerde ve illerinde faaliyetlerini gerçekleştirmek, yeni projeler üretmek, kitap okuyan bir nesil oluşturmak ve değer üreten bir toplumun oluşmasına yardımcı olarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak isteyen tüm üniversiteli gençleri temsilcileri olmaya davet ediyor. Detaylı Bilgi ve Başvuru Formu için: https://www.dusuntasin.org.tr/dusuntasinkampuste 
www.facebook.com/dusuntasin & www.twitter.com/dusuntasin
Ayrıca ilginizi çekebilecek diğer yazılar: 
Schengen Vizesi için İşveren Mektubu ve İzin Onayı
İnterrail Nasıl Yapılır ve Nasıl Planlanır
Ücretsiz Fon Müzikleri ve Ses Efektleri İndir
Asteğmen Nasıl Olunur ve Ne Yapmam Gerekir
Askerlik Tecili için Gerekli Belgeler
Sınavsız İkinci Üniversite Kaydı Nasıl Yapılır
İngilizce Öğretiminde Teknoloji ve İnteraktif Oyunlar

Diğer faydalı olabilecek Erasmus yazılarım:
İsveç'e Gitmeden Önce (1)
İsveç'te Bilinmesi Gerekenler (2)
İsveç'te Yemek Vakti (3)
İsveç Online Alışveriş Siteleri ve Faydalı Linkler
İsveç'te Erasmus İlk Anılar
İsveç ve Erasmus: Hatıralar Dolusu Koca Bir Yıl
Erasmusa Son Noktayı Koyduk
Erasmus'tan Sonra Hayatta Kalmanın Yolları
İnterrail Gezisi Nasıl Planlanır
* Erasmus Ülke Tercihi Nasıl Yapılır

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: