İş Yerinde Çalıştığına Dair İngilizce Dilekçe


Yurtdışına çıkarken herkesi zorlayan adımlardan bir tanesi vize işlemleri. Her türlü belge, dilekçe gibi bir yığın dolusu ıvır zıvır istemeleri çok kafa yorucu bir durum. Daha önce şu yazıda işyeri izin belgesini İngilizce ve Türkçe olarak sizlere sunmuştum. Bu yazımızda da bir iş yerinde çalıştığınıza dair İngilizce ve Türkçe dilekçe örneğini sizlere sunacağım:

İNGİLİZCE DİLEKÇE ÖRNEĞİ:
CONSULATE OF........................................, DEPARTMENT OF VISA
…/…/2017
Mr. İSİM SOYİSİM, whose TC Number is ....................................., has been working at our company since ..../....../......... as a NE OLARAK ÇALIŞTIĞINIZI YAZINIZ.
Kindly submitted for necessary action.
Address:
Company Executive
Signature/Stamp
Tax Office :
Tax Registration Number:
Dilekçeyi kime yazdığınıza göre İngilizce dilekçenin başındaki kısmı lütfen uygunca düzenleyin. Eğer yardıma ihtiyacınız olursa yorum kısmından yardım isteyebilirsiniz.


TÜRKÇE DİLEKÇE ÖRNEĞİ:
............................... BAŞKONSOLOSLUĞU VİZE DEPARTMANI'NA
…/…/2017
………………………………………isimli personelimiz…………………sigorta sicil numarası ile...../…/…… tarihinden itibaren iş yerimizde çalışmaya başlamış olup halen görevine devam etmektedir.
Gereğinin yapılmasını arz ederim.
ADRES:
İşyeri yetkilisi
İmza Kaşe
Vergi Dairesi :
Vergi Sicil Numarası:
 Umarım sizlere yardımı dokunur. Dilekçelerle ilgili herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olursa yorumlar kısmından yardım istemeyi unutmayınız.

Ayrıca bilgisayarınız ve usb belleğiniz virüslerden kurtulmuyorsa şuradan, İngilizce öğrenmek günümüzde neden bu kadar çok önemli olduğun merak ediyorsanız buradan, Şengen vizesi için işveren izin belgesi ve onay dilekçesine ihtiyacınız varsa böyle, telifsiz fon müzikleri ve arka plan ses efektleri arıyorsanız şöyle alabiliriz. 

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: