Öğretmenler için Hizmet Birleştirme Dilekçeleri - MEB

Hizmet Birleştirme için gerekli olan dilekçe örneklerini tek bir link ile indirebilirsiniz. Askerlik ve Hazırlık sınıflarını da kademeye eklemek için gerekli dilekçeleri indirin.
İlk atanan sözleşmeli öğretmen grupları sonunda kadroya atandı. Devletten önce dört yıl özel okullarda görev yaptığım için ayrıca hizmet birleştirme yapmak istedim. Bunlara ek olarak yedek subay askerlik yaptığımdan dolayı ve lisede hazırlık okuduğum için de ayrıca kademe ilerlemesi almak istedim. 

Uzun araştırmalarım sonucunda örnek dilekçe konusunda bir çok kişi yardımcı olmaya çalışmış ancak tek bir kaynaktan bunlara ulaşamadım. Ben de derlemiş olduğum hizmet birleştirme konusunda lazım olabilecek bütün belge ve dilekçeleri buradan sizlerle paylaşıyorum.

HİZMET BİRLEŞTİRME DİLEKÇELERİ

Hizmet birleştirme konusunda sırasıyla yapmanız gereken işlemlere göre lazım olabilecek DÖRT ADET dilekçe var. Bunlar:
 • HİZMET CETVELİ TALEP DİLEKÇESİ (Hizmet cetveli hizmet birleştirme için lazım)
 • HİZMET BİRLEŞTİRME DİLEKÇESİ (Bu dilekçeye ek HİZMET CETVELİ olmalı)
 • ASKERLİK HİZMETİ HİZMET BİRLEŞTİRME DİLEKÇESİ (Ek olarak Terhis belgesi)
 • HAZIRLIK SINIFI KADEME İLERLEMESİ DİLEKÇESİ (Ek diploma ya da hazırlık belgesi)
Öncelikle daha önce özel'de çalıştığınız yıllar için Hizmet Birleştirme yapmak istiyorsanız daha önce en son hangi ilçede çalıştıysanız oradan HİZMET CETVELİ almanız gerekiyor. İlçeye gitmenize gerek yok nitekim fax ile işinizi halledebilirsiniz. HİZMET CETVELİ TALEP DİLEKÇESİ şu şekilde:

 • [message]
  • Hizmet Cetveli Talep Dilekçesi
   • .../.../........
    .......................... MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
    ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI BİRİMİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE 
    ...................................’nde ...................Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. SGK’ya bağlı kurumlarda geçen hizmetimin Sandığa bağlı hizmetimle birleştirilmesi için SGK’ya bağlı özel okullarda görev yaptığım süreleri gösterir hizmet belgesi/cetvelinin tarafıma fax (0.................) veya mail (.........................) yoluyla verilmesini arz ederim.
     AD SOYAD İMZA
    T.C KİMLİK NO :
    SGK SİCİL NO :
    EMEKLİ SİCİL NO:
    TELEFON NO :
    MAİL ADRESİ :
    ADRES :
    ADI SOYADI :

Hizmet Cetvelini aldıktan sonra kendi çalıştığınız okul müdürlüğüne hitaben aşağıdaki HİZMET BİRLEŞTİRME DİLEKÇESİNİ yazıyoruz ve hizmet cetvelini dilekçeye ekliyoruz:
 • [message]
  • Hizmet Birleştirme Dilekçesi
   • …/…./..........
    ............................... MÜDÜRLÜĞÜNE
    Halen Müdürlüğünüzde ............... Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Daha önce SGK’da tabi geçen hizmetimin Sandığa bağlı hizmetimle birleştirilmesi , Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 49. maddesinde geçen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesi kapsamında Devlet memuru statüsünde geçen süremin hizmet puanı hesabında değerlendirilmesi için gereğini arz ederim.
    Ad Soyad İmza
    Adı Soyadı :
    T.C. Kimlik No :
    Emekli Sicil No :
    SSK Sicil No :
    TELEFON NO :
    MAİL ADRESİ :
    ADRES :
Askerlik hizmetimizi hizmet birleştirme yapabilmek için aşağıdaki ASKERLİK HİZMETİ HİZMET BİRLEŞTİRME DİLEKÇE örneğini kullanıyoruz.
 • [message]
  • Askerlik Hizmeti Birleştirme Dilekçesi
   • .../.../....... 
    ....................................... LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE
    Kurumunuzda ............................Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. ...................... - .................... tarihleri arasında ........................ ili ................... İlçesi .........................................’nda askerlik hizmetimi tamamladım. Bu sürenin şu an yaptığım hizmetime eklenerek hizmet birleştirmesi yapılmasını istiyorum.
    Gereğini bilgilerinize arz ederim.
    AD SOYAD İMZA 
    Adı Soyadı :
    T.C. Kimlik No :
    Emekli Sicil No :
    SSK Sicil No :
    TELEFON NO :
    MAİL ADRESİ :
    ADRES :

Son olarak ise üniversite ya da lisede hazırlık sınıfı okuduysak onu da kademeye ekletebiliyoruz. HAZIRLIK SINIFI KADEME İLERLEMESİ DİLEKÇESİ
 • [message]
  • Hazırlık Sınıfı Kademe İlerletme Hizmet Birleştirme Dilekçesi
   • .../.../....... 
    ........................................... LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE
    Kurumunuzda ......................... Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 maddesinin ortak hükümler bölümünün (A) bendinin 6 fıkranın 6 maddesinin (b) bendi uyarınca orta öğretimde okuduğum 1 yıl (HAZIRLIK) için bir kademe ilerlemesi uygulanması hususunda gereğini arz ederim.
    AD SOYAD İMZA
    Adı Soyadı :
    T.C. Kimlik No :
    Emekli Sicil No :
    SSK Sicil No :
    TELEFON NO :
    MAİL ADRESİ :
    ADRES :
  
Umarım birçok kişiye yardımı dokunur. Ayrıca bütün dosyaları WORD olarak indirmek isterseniz şu linkten ulaşabilirsiniz: 

[Hizmet Birleştirme Dilekçeleri İNDİR##download##]

[10 adımda elektronik okul dergisi nasıl hazırlanır##eye##]

YORUMLAR

BLOGGER: 2
 1. hayırlı olsun
  dilekçe örneği için teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Blogunuzu sık sık ziyaret ediyorum.Oldukça dolu ve yararlı emeğinize sağlık.Zaman
  ayırmak isterseniz,yeni açtığım blogumu takip ederseniz çok mutlu olurum.Sağlıcakla Kalın.

  https://hepfragmanizle.blogspot.com/

  YanıtlaSil
Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz ve sorularınız birileri için farklılık oluşturabilir:

Ad

alışveriş,3,alışveriş siteleri,1,another earth,1,apple,2,askerlik,2,askerlik tecili nasıl yapılır,1,asteğmen,1,asteğmen nasıl olunur,1,asteğmen olmak,1,astek,1,avrupa,2,bedava fon müzikleri,1,ben,6,birikim koleji,1,blog,2,blogger,2,blogger ipuçları,6,can sıkıntısından,17,chrome,1,cs:go,1,Çözüm,3,deneme,5,Dilekçeler,3,dizi,1,duyuru,7,düşün taşın,2,düşünme taşınma,1,eğlence,1,emoji,1,en iyi ücretsiz antivirüs,1,Erasmus,31,Erasmus Maceraları,3,erasmusrehberi,1,evrak,1,facebook,1,felsefe,1,film,4,flash bellek kısayol virüsü,1,flash bellek virüsü,1,fon müziği,1,fon müzikleri indir,1,Gezi,9,godaddy,1,google,1,Günlük,58,haber,3,Hakkımda,1,hakkında,1,Harçsız öğrenci pasaportu,1,hatıra,1,içimiz kan ağlıyor,1,ikinci el,1,ikinci üniversite kaydı,1,ilginç,1,inceleme,1,ingilizce dilekçe,3,ingilizce öğretmenliği,1,internet,46,interrail,4,ios,3,iphone,7,iphone titremiyor,1,iphone titreşim ayarlama,1,iphone titreşim seviyesi,1,iphone titreşim sorunu,1,isim tescil,1,isveç,17,isveç günlüğü,1,isveçte eğitim,27,isveçte erasmus,10,isveçte yaşam,27,kadın,1,kısa film,5,kısayol virüsü,1,komik,13,kozmonot,1,kutu açılımı,1,Les poupées russes,1,macera,1,mezuniyet sonrası askerlik,1,mizah,1,Movies,1,öğrenci pasaportu nasıl alınır,1,öğretmenim,11,paylaşım,1,python.dll,1,rehber,2,royalty free fon müziği,1,rus,1,russian dolls,1,ses efektleri indir,1,ses testi,1,sınavsız ikinci üniversite,1,sinema,6,siyaset,1,Social network,1,sony srs-x11,1,sosyal,2,sosyal ağ,1,sözsüz müzik indir,1,sverige,27,sweden,27,şaşırdım,3,şiddet,1,tecil,1,teknoloji,28,tercih,1,titreşim,1,twitter,1,uzun dönem askerlik,1,ücretsiz fon müzikleri,1,ücretsiz pasaport almak,1,ülke,1,veyselkeles.com,1,video,2,vimeo,1,virüs temizleme programı,1,vize,4,vize için işyeri izni,1,Windows,8,windows 10,6,windows 8,1,Windows Sorunları,8,yaşam,2,yedek subay nasıl olunur,1,Yeni Öğrendim,13,zombieland,1,
ltr
item
Paralama Defteri Blog | Eğitim ve Teknoloji: Öğretmenler için Hizmet Birleştirme Dilekçeleri - MEB
Öğretmenler için Hizmet Birleştirme Dilekçeleri - MEB
Hizmet Birleştirme için gerekli olan dilekçe örneklerini tek bir link ile indirebilirsiniz. Askerlik ve Hazırlık sınıflarını da kademeye eklemek için gerekli dilekçeleri indirin.
https://i.ytimg.com/vi/hIGKzlsnyf4/hqdefault.jpg
https://i.ytimg.com/vi/hIGKzlsnyf4/default.jpg
Paralama Defteri Blog | Eğitim ve Teknoloji
https://blog.veyselkeles.com/2019/11/hizmet-birlestirme-dilekce-ornegi-ve.html
https://blog.veyselkeles.com/
https://blog.veyselkeles.com/
https://blog.veyselkeles.com/2019/11/hizmet-birlestirme-dilekce-ornegi-ve.html
false
3424150382635341823
UTF-8
Yazıların hepsi bu kadar Hiç yazı bulunamadı Hepsini görüntüle Devamı... Cevap ver İptal Sil Yazan: Anasayfa Sayfalar Yazılar Hepsini Görüntüle Bunlar ilginizi çekebilir Etiketler Arşiv ARA Bütün Yazılar Aradığınız konu hakkında bir yazı bulunamadı Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs May Haz Ağu Eyl Eki Kas Ara daha şimdi 1 dk önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce 5 hafta önce Takipçiler Takip ET Bu İçerik Gizlidir STEP 1: Share to a social network STEP 2: Click the link on your social network Bütün Kodu Kopyala Bütün Kodu Seç Bütün kod kopyalandı Yazılar / kodlar kopyalanamaz, kopyalamak için lütfen CTRL+C basınız Alt Başlıklar