iTunes iPhone'u Görmüyor (Windows 10 ve 8) Çözümü


Windows 10'a geçtiğimden bu yana iPhone'u bilgisayara bağladığımda bir sorunlar olduğunu hissediyordum. Nitekim iTunes'u açtığımda hislerimin doğru olduğunu anladım ve bir baktım ki iTunes'ta iPhone'umu göremiyorum. Hemen araştırmalar yapmaya başladım ve youtube üzerinde bir çözüme ulaştım.

Sıkıntının kaynağı windows 10'daki otomatik driver yükleme özelliği. Siz henüz iTunes kurmadan windows kendi driverını iPhone'unuza eşleştiriyor ve iTunes için gerekli olan iPhone driverı da kurulmamış oluyor. Güncelle dediğimizde ise yine güncelleme yapmıyor nedense. Tek çare ise manüel driver yükleme olayı.
Şöyle ki:

Bilgisayarım üzerine sağ tıklayarak özellikler diyoruz ve aygıt yöneticisini açıyoruz. Orada taşınabilir aygıtlar altında Apple iPhone bulunuyor ve onun üzerine sağ tıklayarak "Sürücü Yazılımını Güncelleştir'e tıklıyoruz ve sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara tıklıyoruz.

Sonrasında gözata tıklıyoruz ve gelen pencereden "drivers" klasörünü buluyoruz ve seçiyoruz. Bu klasörün tam yolu şu şekilde: C:\files\common files\apple\Mobile Device Support\drivers

Bu adımları yaptıktan sonra iPhone'unuz artık olması gerektiği gibi Apple'ın sunduğu driverları kullanacak ve iTunes ile senkronizasyon yapmak için bir sıkıntınız kalmayacak. Sorun yaşayanlar ve yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarımız yorumlarda ne gibi sıkıntılar yaşadıklarını yazarlarsa yardımcı olmaya çalışırım. Umarım sorununuz çözüme ulaşmıştır.

Ayrıca ilginizi çekebilecek diğer yazılar: 
Harçsız Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır
İnterrail Nasıl Yapılır ve Nasıl Planlanır
Ücretsiz Fon Müzikleri ve Ses Efektleri İndir
Asteğmen Nasıl Olunur ve Ne Yapmam Gerekir
Askerlik Tecili için Gerekli Belgeler
Sınavsız İkinci Üniversite Kaydı Nasıl Yapılır
İngilizce Öğretiminde Teknoloji ve İnteraktif Oyunlar

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: