Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Bir bayramı daha yurtdışında geçirmek üzereyim. Birincisi tabii ki Ramazan bayramıydı burada geçirdiğim. Gurbette bayram olur mu olmaz mı diye içinizden düşünüyorsunuzdur. En azından belki oradaki Türklerle falan bayramlaşılır diye de düşünüyor olabilirsiniz. Ramazan bayramında bir nebze bayramı hissetmeye yaşamaya çalıştık. O zamanlar baya bir boştuk dersler yoktu, ya da çok seyrekti ve öylece kutlayabilmiştik Stockholm'e giderek oradaki camilerde diğer müslümanlarla bayramlaşarak.


Ancak bu sefer işler çok kötü benim için. Gavur memlekette ne bayram var ne seyran. Üstüne üstlük bu hafta benim için çok büyük öneme sahip. Toplamda altı dersim var bu bunların dördünün son ödevleri bu hafta bitirilmesi gerekiyor. Hatta bir tanesi yarına (pazartesi, 8 Aralık). Lanet olası en az 10 sayfalık essay ve ben daha baş sayfalardayım. Bildiğiniz üzere essaylar hop diye yazılmıyor, araştırma istiyor okuma istiyor inceleme istiyor. Neyse bunlarla başınızı ağrıtmak istemem sizlerin. Ama şunu bilin ki bayramın ilk gününü dünkü uykumla karşılayacağıma eminim. Bitirmeliyim şu zıkkımı.

Amacım sadece kendimi buradaki yalnızlıktan kurtarmak biraz da olsa, sizlere burada içinde bulunduğum durumu anlatarak. Zaten farketmişsinizdir üç gündür birşeyler yazamıyorum bloguma. Aslında paylaşacak çook şey var onun da farkındayım. Neyse neyse. Artık ben essayime döneyim yoksa bitiremeyeceğim. Bu daha sadece bir tane ders için... daha bundan başka çok işim var yapacak diğer derslerim için. Bir dipnot da eklemeden edemeyeceğim, İsveç'e erasmus ile geliyorsanız çalışmak tek çareniz burada. Almanya'ya giden arkadaşlarımız onların anlattıklarına göre daha kolay bir erasmus süreci geçirmişler onu da hatırlatmak isterim. Ama bu demek olmuyor ki İsveç'e gelmeyin. Herşey size kalmış.

Gelelim sadede, sizlere hayırlı bayramlar diliyorum, dualarınızı bekleyerek. Tüm tanıdıklarınıza da benim adıma bir bayram tebriki iletirseniz çok sevinirim. Tanımak önemli değil, asıl önemli olan aynı inanca ve aynı yola bağlı olmak. Herkese İsveç'ten selametler efendim.

Ayrıca ilginizi çekebilecek diğer yazılar: 
Harçsız Öğrenci Pasaportu Nasıl Alınır
Schengen Vizesi için İşveren Mektubu ve İzin Onayı
İnterrail Nasıl Yapılır ve Nasıl Planlanır
Ücretsiz Fon Müzikleri ve Ses Efektleri İndir
Asteğmen Nasıl Olunur ve Ne Yapmam Gerekir
Askerlik Tecili için Gerekli Belgeler
Sınavsız İkinci Üniversite Kaydı Nasıl Yapılır
İngilizce Öğretiminde Teknoloji ve İnteraktif Oyunlar

Diğer faydalı olabilecek Erasmus yazılarım:
İsveç'e Gitmeden Önce (1)
İsveç'te Bilinmesi Gerekenler (2)
İsveç'te Yemek Vakti (3)
İsveç Online Alışveriş Siteleri ve Faydalı Linkler
İsveç'te Erasmus İlk Anılar
İsveç ve Erasmus: Hatıralar Dolusu Koca Bir Yıl
Erasmusa Son Noktayı Koyduk
Erasmus'tan Sonra Hayatta Kalmanın Yolları
İnterrail Gezisi Nasıl Planlanır
* Erasmus Ülke Tercihi Nasıl Yapılır

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: