Playaudiovideo.com: Aradığınız müzik ya da bir video mu var?

Google amcamızın bize sunduğu kelime bazlı fotoğraf arama yöntemi ilk çıktığında bizleri nasıl heyecanlandırmıştı hatırlarsınız. Artık müzik ve videoları da bu şekilde aramamıza izin veren bir arama motoru var: playaudiovideo.com. Şu anda test aşamasında olan PAV beta olarak kullanılabilir durumda.

Sitenin özelliklerine şöyle bir göz atacak olursak, aramış olduğunuz bir kelimeye göre önünüze çıkan videoları sayfa değiştirmeden önizleme yapabiliyorsunuz. Ayrıca bir yere tıklamanıza da gerek yok. Belirtilen bir noktaya fare ile üzerine gelince, videonun sadece üç saniyesi sesli bir şekilde küçük bir kare içerisinde önizlenebiliyor. Videonun tamamını izlemek istediğinizde size bir popup pencere açtırıyor ve videoyu izlettiriyor. Ses dosyaları da yine aynı şekilde önizlenebiliyor. Ancak popup olarak değil de sadece play tuşuna basarak sesleri dinleyebiliyorsunuz. Daha birçok özelliği var, kendiniz bunları keşfedebilirsiniz.

Tek eksik gördüğüm yanı, bilgisayarımda klite codec paketi yüklü olmasına rağmen vlc playera ihtiyaç duyması. Bence bu çoğu kullanıcıyı soğutacaktır. Ancak daha beta sürümü ve sadece test aşamasında. Sizler de bir göz atıp sistemin nasıl çalıştığını inceleyebilir hatta bu adamların eksik olduğu yönlerden yola çıkarak yepyeni bir girişim yapabilirsiniz...

1 yorum: Leave Your Comments

  1. mp3muzikdinlenet28 Eylül 2011 18:05

    eline sağlık süper olmuş. mp3muzikdinle.net

    YanıtlaSil

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: