iOS Home Tuşu Sorunu Çözümü (bir basıyorum iki algılıyor)

EDIT: bu sorun iOS 8.1 güncellemesi ile iphone 5'ler için tamamen ortadan kalktı. Güncelleme konusunda kararsız kalanlara tavsiye ederim. 

iPhone 5'ime bir haftadan sonra ios 8 kurmaya karar verdim ve kurduktan sonra ilk dikkatimi çeken şey home tuşu oldu. iOS 7 ile arasında uçurumlar olmadığı için kullanımda pek bir değişiklik yok. Ancak home tuşu bir kez basmama rağmen iki kere basmış gibi algılıyordu ve bu tabii ki uzun süreli kullanımda sinir bozucu bir şey. İnternette araştırdığım kadarıyla şimdilik en basit çözümü home tuşu kalibrasyonu yapmak. İlk adım olarak bunu uyguladım ve şimdilik rahatsız edici bir durum yok. Bu kalibrasyonu yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

1. Adım: Öncelikle hava durumu veya borsa uygulamasını açalım. (iPhone üzerinde kendinden yüklenmiş olan bir uygulamayı açmamız önemli)
2. Adım: Telefonu kapatıyormuş gibi "kapat" kaydırma tuşu görünene kadar kapatma tuşuna basılı tutun.
3. Adım: Sonrasında home tuşuna basılı tutun ve ekran siyahlaşıp ana menüye gelene kadar bekleyin. Bu yöntemle home tuşunuz kalibre edilmiş olacaktır. Bu adımdan sonra home tuşunuz düzelmiş olması gerekiyor. Bu çözümü bizlere ulaştıran ios destek twitter hesabıydı: https://twitter.com/ios_support/

Eğer sorununuz çözülmediyse iPhone'unuzu iTunes'a bağlayıp yeni bir iphone olarak tanıtmak ve bilgisayarınız ile tekrar eşitleme yapmak yardımcı olacaktır.

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: