Windows 10 Siyah Ekran ve Explorer.exe açılmıyor [ÇÖZÜM] Win 8 ve 8.1

Windows 10 Siyah Ekranda Sadece Mouse Görünüyor Hatasına Kesin Çözüm
Windows 10 kullanıyorum ve bilgisayarımı açtığımda karşıma siyah ekran ve cmd (komut istemi ekranı) geldi sadece. Explorer.exe bilgisayarı açtığımda otomatik açılması gerekiyordu ama açılmadı. Kalakaldım öyle. Böyle bir durumda yapmanız gereken ilk şey şöyle:

Görev Yönetici- Yeni Görevi Çalıştır

CTRL ALT DELETE tuşlarına aynı anda basarak görev yöneticisini açıyoruz ve YENİ GÖREVİ ÇALIŞTIRa tıklayıp explorer.exe yazıyoruz (Resim 1).  Masaüstü ekranımız gelmiş olacak ancak bu işlemleri her bilgisayarı açtığımızda tekrar yapmamak için yapmamız gereken çok kolay bir işlem var: 

1. Başlata tıklıyoruz ve klavyeden cmd yazıyoruz karşımıza çıkan KOMUT İSTEMİ'ni sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır diyoruz. 
2. Karşımıza gelen pencereye şu aşağıdaki komutları sırayla giriyoruz ve her seferinde enter tuşuna basıyoruz:

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Üstteki yazıyı tamamen kopyala yapıştır ile alıp sonrasında enter basıyoruz. Hemen sonrasında da şu aşağıdaki kodu alıp yapıştırıyoruz:

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
kopyaladıktan sonra enter tuşuna basıyoruz. Enter bastıktan sonra iki üç dakika kadar yapılacak olan işlem sürebilir. En son olarak da:


Komut İstemi Penceresi
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
bu kodu alıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz. Bu da duruma göre beş ile on dakika arasında bir işlem yapacaktır. Sonrasında Bilgisayarınızı kapatıp açabilirsiniz ve bilgisayar açıldığında siyah ekran yerine sizi masaüstünüz karşılayacaktır. Umarım probleminiz çözülmüştür. Bu adımların aynısını Windows 8 ve Windows 8.1 bilgisayarınız için de yapabilirsiniz.

Ayrıca bilgisayarınızdaki virüslerden bıktıysanız şu yazıdaki ücretsiz uygulamalar ile bilgisayarınızı virüslerden temizleyebilir ve ömür boyu korunabilirsiniz.

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: