veyselkeles.com Artık gerçek sahibini buldu :)

güncellendi....

Son bir iki seneden http://www.veyselkeles.com alan ismini almakla uğraşıyordum. Hep takip ettim, adaşım olan benden yaşça da büyük olan bir abim kullanıyordu. O da kişisel bir site uğraşında joomla altyapılı olarak bir sayfa açmıştı kendine. Sanırım nolduysa bu sevdasından vazgeçmiş. Son dört beş aydır böyle bir site görünmüyordu ortalarda. Tabii ben whois ile takip edip duruyordum bu arada.

Adaş abim godaddy'den almış olacak ki, ismin tescil tarihi geçtiği için açık artırmaya çıkarmış godaddy. Tabii benim ismimi başka biri neden istesin ki. Neyse orasını bilmem ama açık artırmadan ben 5 dolara satın aldım. Ancak bana saçma gelen başka birşey vardı. 5 dolar kandırmasın sizi, tam 15 dolar harcadım ismi almak için. Meğer açık artırmaya girebilmek için 10 dolar ödememiz gerekiyormuş yıllık olarak. Yani ben tek isim alıcam alıp çıksam olmaz mı yok!. Bence baya bi saçma uygulama.

Neyse sonuç olarak artık kendi ismimin tescilini üzerime almış bulunuyorum. Yeni isme geçip geçmeme konusunda kararsızım. Hangi ismi kullanmakta biraz tedirginim. Sanırım ikisini de aynı şekilde kullanacağım. Yani;

http://blog.veyselkeles.com sayfasından yine http://blog.veyselkelesh.com sayfasına,
http://www.veyselkeles.com sayfasından yine http://www.veyselkelesh.com sayfasına ulaşabileceksiniz.

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: