Windows 10'a En Kolay Yükseltme Nasıl Yapılır?

Bugün sabah, şüpheyle yaklaştığım geçiş sürecini tamamladım. Sancılı olacağını düşünüyordum ama çok kolay bir şekilde geçiş yaptım. Birçoğunun tavsiye ettiği gibi sıfırdan kurulum yapmadım ve karşıyım da. Orjinal windows 8.1 kullanıyordum ve windows 10 için rezerve yaptırmıştım.

Ancak şöyle bir sorun vardı. Windows 10 yayınlandıktan sonra rezerve bildirimi görünmemeye başladı. Beklemek istemedim ve kendim kurmak istedim. Bunun içinde şu adımları izledim.

Microsoft'un kendi sitesi üzerinden Media Creation Tool indirerek yükseltme işlemimi yapmaya karar verdim. Birçoğunun windows update yükseltme yaparken sorunlar yaşadığını ve sıfırdan kurulum yapanların da windowsları aktifleştiremediklerini biliyordum. 

Media Creation Tool indirdikten sonra açtığınızda karşınıza bu şekilde bu uyarı geliyor. Ben Bu bilgisayarı şimdi yükselt olarak işaretledim ve kuruluma başladım. ISO indirmeye bence kesinlikle gerek yok. USB vs. DVD gibi şeylerle uğraşmadan bilgisayarınız windows 10'u bırakın kendisi yükseltsin.

İlla temiz kurulum istiyorsanız yine yükseltme yapın ve daha sonra ayarlardan bilgisayarı sıfırla diyerek temiz bir windows kurulumuz olsun.

Benim sizlere tavsiyem media creation tool ile bilgisayarınızı yükselt seçeneğini seçmeniz. Hem daha pratik ve benim gözlemime göre daha hızlı bir geçiş süresine sahip.

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: