Google Drive Fatal Error loading Python DLL Çözümü


Windows 8'e bilgisayarımı yükselttiğimden bu yana yaşadığım klasör izinleri sorunu birçok program kurulumu ve kullanımında bana büyük zorluklar yaşattı. Son zamanlarda sinirimi bozan bir diğeri ise Google Drive ın bilgisayar açılışında python.dll hatası veriyor olması oldu. Adım gibi emindim problemin temp dosyası veya users klasöründeki tam düzene sokamadığım izinler meselesi olduğu konusunda. İnternette biraz araştırma yaptım ettim sonunda buldum. Her ne kadar uzun görünse de yapması kolay. Sadece adımları izlemeniz yeterli:


 1. - C sürücüsünden Kullanıcılar ve kullanmakta olduğunuz oturum ismine giriyoruz.
 2. - AppData içerisindeki Local klasörünü açıyoruz.
 3. - Burada Temp isimli klasörü bulup sağ tıklıyoruz özellikler ve Güvenlik sekmesinden Gelişmişe tıklıyoruz
 4. - İzinler sekmesindeki bütün izinleri kaldırıyoruz. 
 5. - Sonrasında Devralmayı Etkinleştire tıklıyoruz ve hemen altındaki "Tüm bağımlı nesne izin girdilerini bu nesneden devralınabilen izin girdileriyle değiştir"i işaretliyoruz.
 6. - Tamama tıklıyoruz. Eğer hata veriyorsa her seferinde devam diyoruz. Bizim yapacağımız işlemi etkilemiyor.
 7. - Şimdi bu klasörümüz için üç izin olduğunu görmemiz lazım: SYSTEM, Administrators ve kullanmakta olduğunuz oturumun ismi. Ve bu kullanıcıların hepsinde Tam Denetim izni var. Bizim için sorun oluşturan birkaç izni bu kullanıcılardan kaldıracağız şimdi.
 8. - Güvenlik sekmesinden tekrar Gelişmişe tıklıyoruz ve açılan sayfada bu sefer Devralmayı Devredışı bırak (windows 8) diyoruz veya Devralmayı devredışı bırakmak için uygun olan kutucuğu işaretliyoruz.
 9. - Şimdi ise Windows ne yapması gerektiğini soracak ve "Bu öğede açık izinleri devralınmış izinlere çevir"i seçiyoruz. İngilizcesi de şu "Convert inherited permissions into explicit permissions on this object" direk çeviri yaptığım için İngilizcesini de yazayım dedim.
 10. - Şimdi SYSTEM kullanıcısını seçiyoruz ve Düzenle diyoruz. 
 11. - Yeni açılan pencerede sağ üst tarafta "Gelişmiş izinleri göster"e tıklıyoruz.
 12. - Şimdi bu sayfada daha fazla izin seçeneği göreceğiz ve bazılarını kaldıracağız. "İzinleri Değiştir" ve "Sahipliği Al" seçeneklerini kaldırıyoruz. "Tam Denetim" kutucuğu otomatikman kalkacaktır.
 13. - Tamama tıklayın.
 14. - Şimdi aynı adımları Administrators kullanıcısı için yapacağız. Seçip Düzenleye tıklıyoruz.
 15. - Yeni açılan pencerede sağ üst tarafta "Gelişmiş izinleri göster"e tıklıyoruz.
 16. - Şimdi bu sayfada daha fazla izin seçeneği göreceğiz ve bazılarını kaldıracağız. "İzinleri Değiştir" ve "Sahipliği Al" seçeneklerini kaldırıyoruz. "Tam Denetim" kutucuğu otomatikman kalkacaktır.
 17. - Tamama tıklayın.
 18. - Artık Uygula veya Tamama tıklayın. Eğer hata kutucukları geliyorsa sadece devama tıklayın.
 19. - Temp klasörünün özelliklerini gösteren kutucuk önümüze geldiğinde SYSTEM ve Administrators kullanıcıları artık Tam denetime sahip değiller. Üst tarafta resimde görüldüğü gibi artık sadece bizim kullanmakta olduğumuz oturumun Tam denetim izni var. Artık SYSTEM veya Admin hesabı bu klasörün sahipliğini ve izinleri değiştiremez.
 20. - Google Drive ı artık açabilirsiniz.

Daha kolay bir çözüm yolu bulan varsa yorumlarda belirtirse sevinirim. Bu yaptığım adımlar benim sorunumu şimdilik çözdü.

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: