Işığa yürüyorum ama çıkamıyorum

Apple, artık dünyamızı büyük ölçüde etkisi altına aldı. iTunes üzerinden satışa sunulan ve bedava olarak sunulan binlerce uygulama işlevsellikleriyle herkesi büyülüyor. Tabi bu büyülenler arasında ben de varım. Ancak bunun yanında bizlere gülümsemelik birçok da malzeme çıkıyor: uygulamara yapılan yorumlar.
Sizler için yorumlardan birkaç derleme yapıp burada yayınlayacağım ve gerçekten iPhone ve ipod touch uygulamalarının insanları ne kadar çok cezbettiğini ve gözlerini döndürdüğünü göstermeye çalışacağım. Çünkü bazı yorumlardan artık uygulama satın almanın şuursuzluğa kadar varabildiğini görebilme yetisine kavuşacağız:


Bunlardan bir tanesi hemen yan taraftaki resimde. Herhangi bir yoruma ihtiyaç var mı, bence yok. Yorum kendi kendini ele veriyor. Kardeş biraz sağ yap sonra sol, aynen devam ışığa...
Sağ taraftaki arkadaşımız da bir uygulama için yapmış bu yorumu. Aynen kendisine iade ediyoruz. iTunes app store'da bütün uygulamaların ne işe yaradıkları ve nasıl kullanıldıkları detaylı halde anlatıldığı halde şuursuzca app satın alma hızını kesemeyen bir kullanıcıdan geldiği belli gibi bu yorumun. (arkadaşımız ingilizce bilmiyor olabilir ama en azından açıklayıcı resimler var hiç olmadı madem ne olduğunu bilmiyorsun niye para ödüyorsun)
Bu arkadaşımızın yorumunu çok beğendim. Yüklediğine pişman ama, neden pişman! Gayet başarılı bir yorum ve ilgi çekici.

Ayrıca bazı arkadaşlarımız da ne olduğunu bilmeden almış ve sağolsunlar bizler için ön bilgi edinmişler uygulama hakkında ve bizleri uyarıyorlar, yandaki ikinci resim efem.

Bazen de öyle insanlar var ki, uygulamanın satıcılarına taş çıkartacak cinsten. Sanki pazarlama için ayrıca ücret almışlar gibi reklamını yapıyorlar. Seviyeli bir şekilde bilgi verici bir yorum yazsalar daha iyi olmaz mı herkes için. Aslında kimin ne yazdığı da önemli değil ya, beni yorumlar hakkında yazmaya iten şu "ışığa yürüyüp" de çıkışı bulamayan arkadaş oldu!

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: