Facebook "kullanıcı ismi" kullanımını duyurdu

Hemen bu kullanıcı ismi kullanımının ne olduğundan bahsedelim. Bildiğiniz üzere twitter ve friendfeed üzerinde kullanıcı ismimiz aynen şöyle (https://friendfeed.com/veyselkeles) anasayfa linkinden sonra görülebiliyor. Artık bu özelliği Facebook'ta 13 Haziran gününün ilk saatlerinde göreceğiz.

önceden üstteki gibi görünen linkler artık arama motorlarında daha kolay, sağlıklı sonuçlara ulaşmak ve kolay hatırlanması için aşağıdaki biçime döndürülüyor.

Hemen detaylara geçelim çünkü facebook blogda yapılan açıklamalardan bazı önemli noktalara değinmemiz gerekiyor. Bu tür bir kullanıcı ismini hemen otomatik olarak facebook kendisi vermiyor. Siz kendiniz kullanıcı isminizi belirlemeniz gerekiyor ve bu konuda da çok dikkatli olmanızı söylüyorlar. Çünkü, belirlediğiniz bir kullanıcı ismini bir daha değiştirme hakkınız yok. 13 Haziran gününden sonra anasayfalarımızda kullanıcı adı belirlememiz gerektiğine dair bir uyarı görüneceğini söylüyorlar ve oradan doğru bu ayarı yapabileceğiz.
Ayrıca güvenlik önlemi ve bazı sahte isim almaların önüne geçmek için de 31 Mayıs'tan itibaren kayıt olan kullanıcıların bu "kullanıcı ismi" hizmetinden yararlanmaları biraz geciktirilmiş. O nedenle eğer 31 Mayıs'tan sonra kayıt facebooka kayıt olduysanız biraz beklemeniz gerekecek.

Kullanıcı isminizi hala almadıysanız, kendinize ait bir url uzantısı belirlemek için bu adresten buyrun: https://www.facebook.com/username/

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: