Düş Gölgesi Kısa Film Yarışması'nda İlk Üç Öğrencilerimin

Pendik şubesinde çalışmakta olduğum Birikim Okulları'nın düzenlediği Düş Gölgesi Kısa Film yarışması geçen ay içerisinde sonuçlanmıştı. Ortaokullar seviyesinde dereceye giren filmler hangileri diye soracak olursanız, hepsi de benim ve öğrencilerim ile çekmiş olduğum altı adet filmden üçü. Yarışmada bir konu sınırlaması olmaması bizleri çok rahatlattı ve bu konuda elimizdeki imkanlar dahilinde en uygun senaryolar ile filmlerimizi çekmeye çalıştık. Ayrıca İngilizce öğretmeni olduğum için filmleri öğrencilerimizle İngilizce olarak çektik. Filmlerimizi çekerken kullandığımız tek ekipman ise sadece bir iPhone. Post-production işlemleri sırasında kullanılan program ise Sony Vegas. Filmleri çekerken en büyük sorunumuz kameranın sallanmasıydı. iPhone 5 için bir handheld (el tripodu yada tutacağı) tarzı bir alet bulamadık. Bu tür bir aracı nereden bulabileceğimize dair yardımlarınız olursa ayrıca sevinirim. Ayrıca ekipman, film vs. hakkında herhangi bir sorunuz var ise yorumlar bölümünde çekinmeden sorabilirsiniz.
Kısaca filmlerin konusuna şöyle bir bakalım ve sonrasında da sizleri filmlerle başbaşa bırakayım:

Bu yarışmada ilk önce 3.lük kazanan filmimizi tanıyalım: Red Pencil (Kırmızı Kalem)
"Araları iyi olan iki arkadaşın öyküsü. Filme ismini veren ise aralarındaki buzu eritecek olan Kırmızı Kalem."


2. lik kazanan filmimiz: Story Within a Story (Hikaye içinde Hikaye)
"Bir grup öğrenci, okuldan sonra etütleri olduğunu söyleyen bir arkadaşlarının oyununa gelir. Oyunu kendisi yazıyor, arkadaşları oynuyor."Ve 1.lik kazanan filmimiz: Regret (Vicdan Azabı)
"Babasının parasını yemeye alışmış bir oğul, verdiği sözü tutmadığını düşündüğü bir babası. Yıllar sonra gelen acı haber."3 yorum: Leave Your Comments

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: