Zombieland (2009)

ZombielandImage via Wikipedia

Yazmadan edemeyeceğim. Bundan kelli izlediğim filmleri elimden geldiğince sizlere ne kadar beğendiğimi nelerini beğenmediğimi anlatacağım.

İlk izlediğim film değil ama blogumda ilk kez değindiğim film olacak Zombieland. Bu film aşırı bir etki bırakmasa da üzerimde, bittikten sonra yüzümde gülücükler bırakmayı başardı. İzlerken de çok zevk aldım nitekim filmden. Hangi film olursa olsun izlemeye başlamadan önce, o filmden çok büyük beklentileriniz kesinlikle olmasın. Bu filme de o niyetle oturun, bırakın kendi halinde sizi eğlendirsin. Yoksa "bu film beni kırıp geçirmeli" diye niyet ederseniz bu güzelim filmin hakkını vermeden izlemiş olursunuz.

Son olarak bu zombieland nasıl bir film diye sorarsanız şöyle bir alıntı yapalım:
Film zombilerin istila ettiği bir dünyada hayatta kalmanın bir yolunu bulan iki adama odaklanıyor. Columbus tam bir korkaktır—ama korktuğunuz şey zombiler tarafından yenilmekse, korku sizi hayatta tutabilir. Tallahassee makineli tüfek kullanan, zombi avlayan, tek amacı yeryüzündeki son Twinkie kekini yemek olan sert biridir. Zombi karmaşasında hayatta kalmak için kendilerince eşsiz yollar bulan Wichita ve Little Rock’la güçlerini birleştirdiklerinde, neyin daha kötü olduğuna karar vermeleri gerekecektir: birbirlerine muhtaç olmak mı, zombilere teslim olmak mı?

Film komik olmayı ama sulu bir durum komedisi olmamayı; korkutucu olmayı ama kâbus gördürecek kadar dehşetli olmamayı başarırken, her şey arasında bir denge kurmayı ve özgün olmayı beceriyor. Çok yönlü bir zombi filmi. https://www.turkcealtyazi.org/mov/1156398/zombieland.html
Hemen fragmanını da görelim filmin:Reblog this post [with Zemanta]

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: