Faili Meçhul Kıyak Son Sürat

Artık duymayan kalmasın diyelim bu hareketi. Hangi hareket diyorsanız çok yazık, tabii ki Faili Meçhul Kıyak hareketi. Kısaca bu kıyak'ın ne olduğundan bahsedelim:

Yanda görmüş olduğunuz kartı kullanıyoruz bu iyilik hareketinde. Diyelim bir kitap okudunuz ve bitirdiniz. Bu kitabın içine yandaki kartı koyarak kitabı bir yere bırakıyoruz ve kitabı bulan kişi bakıyor ki kitap kendisine bırakılmış. Kısaca faili meçhul bir iyilik yapmış oluyoruz. Bu kadar basit bir olay ama etkisi bir o kadar büyük. Bir başkasını mutlu etmek kadar güzel birşey olmasa gerek bu dünyada.
 Artık gitgide daha da yaygınlaşmaya başlayan bu kıyak hareketinin daha da hız kazanması gerek. Aslına bakarsanız gerçekten hızını alarak devam ediyor. Birçok haber sitelerine, radyolara ve hatta Beyaz Show'a da çıktı bu kıyak.
Bu iş yurtdışına dahi sıçramış durumda. Sizlerde yurtdışında yaşayan biri iseniz bu kartların ingilizce ve almanca versiyonları da mevcut. Haydi herkes iş başına!

Türkçe için baskı alabileceğiniz A4 boyutundaki dosyanın Word ve pdf formatları bu linklerde. Resim (.jpeg) olarak ise bu linkte bulabilirsiniz. (Yukarıdaki üç linkten birine sağ tıklayıp “save link as” veya “hedefi farklı kaydet” yaparak bilgisayara almak mümkün.)
İngilizce için yazılmaya hazırlanmış kartlar [anonymous favour]: pdf, jpg. (Bu iki linkten birine sağ tıklayıp “save link as” veya “hedefi farklı kaydet” yaparak bilgisayara almak mümkün.)
 Bunlar da Almancası [ein anonymer gefallen]: pdf, jpg. (Bu iki linkten birine sağ tıklayıp “save link as” veya “hedefi farklı kaydet” yaparak bilgisayara alıp sonrasında çıktı almak mümkün.)Beyaz show videosunu vermeden olmaz:

Faili Meçhul Kıyak Beyaz Show'da | Tunç Kılınç from Tailan on Vimeo.

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: