iPhone Takviminizi Google Takvim ile Eşzamanlayın

iPhone ya da iPod touch mı kullanıyorsunuz, ayrıca google calenderinizi aynı anda güncellenen haliyle her zaman yanınızda taşımak mı istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz.

Google calender kullanımı konusunda gerçekten çok sıkı olduğum için iPod'uma yüklemem gerekiyordu ve her zaman da bilgisayar üzerinden yaptığım değişiklikleri tutup da usb kablosuyla synch yapmadan görmek istiyordum. Bunun için google çok güzel bir tutorial hazırlamış. Ancak ben bunu Türkçe'ye çevirmekle yetineceğim. Birebir çeviri olmayacak ama ben sadece yapmış olduğum adımları ve yapmamız gerekenleri anlatacağım.

Cihazınızın 2.2 ve üzeri yazılıma sahip olduğuna emin olduktan sonra bu yapacağımız işlemler bütün rehberinizi sileceğinden, rehberinizde bulunan kişileri bilgisayarınıza yedeklemeyi unutmayın. Bu eşzamanlamayı yaparken mail seçeneğini atlayacağız çünkü google şu anda onu desteklemiyor.

Artık başlayalım:
- iPod ya da iPhone'nuzun settings (ayarlar) kısmına giriş yapın.
- Mail, kişiler, takvimler bölümüne giriş yapın
- Hesap ekle diyoruz
- Microsoft Exchange seçiyoruz.

  
- Email kısmına, kullandığınız herhangi bir mail adresinizi girin
- Alan adını (domain) boş bırakın
- Google kullanıcı mail adresini tam haliyle girin
- Google kullanıcı şifrenizi girin
- Daha sonra sağ üstteki sonraki (next) butonuna tıklayın
- Yeni bir sayfa daha gelecek ve orada server olarak m.google.com giriyoruz.
- sonra yine sağ üstteki sonraki düğmesine tıklıyoruz.

 
- Bu adımda hangi servislerin eşzamanlanmasını istediğimizi seçiyoruz. Sadece Calenderi seçebilirsiniz benim yaptığım gibi. (sadece takvimi seçmekle kişilerimizin silinmesini engelleyebilirmiyiz bilmiyorum, denemek lazım)
- Sonrasında eşzamanla tuşuna basıyoruz, bir kez daha karşımıza gelecek bir daha basıyoruz ve artık google takviminiz ipod touch'ınıza ya da iPhone'nunuza güncellenmiş olacak.

   

1 yorum: Leave Your Comments

  1. walla ben yaptım ama, google takvime benim telefonda ki takvim geçmedi.. mail kısmına google'ın verdiği gmail'i yazana kadar, şifre bile kabul etmiyordu...

    YanıtlaSil

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: