Mükemmel bir video ve bambaşka bir video paylaşım sitesi: Vimeo

Aşağıdaki video gerçekten inanılmaz güzel bir fikirle hazırlanmış. Tabii fikrin çıkışı can sıkıntısına dayanıyor. Videoyu izler izlemez yaptıkları şeyin ne kadar da güzel olduğunu gördüm, sizlerin de görmeniz gerektiğine kanaat getirdim. Video ile, youtube gibi bir video paylaşım sitesi olan ancak sadece youtubedan değil diğer bütün video paylaşım sitelerinden kendini bir şekilde farklılaştıran vimeo sitesinde karşılaştım. Video hakkında da vimeonun neyin nesi olduğu konusunda bilgi verilirken, kısaca bir bilgi verilmemiş değil ek$isözlükte:
connected ventures isimli şirketin sitelerinden bir tanesi, kendisiyle tanışmam flagpole sitta isimli şarkıya çektikleri izleyenlere "ulan millet ne ortamlarda çalışıyo bea" dedirten tek planlık ofis neşesi videosu ile olmuştur. kullanıcı sayısı açısından soz konusu videonun cok fazla ekmeğini yediklerine eminim. ofisteki elemanların hepsi siteye uye olup, ofis yaşantılarını halen siteye upload etmektedirler. içlerinden bir amanda lyn ferri isimli hatun vardır ki, videolarının altı ilan-ı aşklar, birer hamburger yeseydik beraberlerle doludur. en kısa zamanda bir album, klip sinema filmi çalışması bekliyoruz kendisinden.
Youtubedan ayrıldığı kısma gelince de şöyle açıklamışlar;
  1. youtube dan daha kaliteli olan site ama bi kere youtube sildi supurdu insanlarin alismasi zor. youtube un aksine kullanicilar kendi yaptiklari videolari paylasiyorlar (tabi youtubeda da var kendi yaptigi videoyu koyan ama bu site daha bi sanat kafasi gibi)

  2. katılımcıları youtube'dan daha kaliteli site... kanımca youtube'dan ayrıldığı noktası da bu... derdini küfür dışında anlatamayanları barındırmamaya yeminli davranıyorlar, ortam ferah kalıyor...
video'larin online paylasimi haricinde youtube'la ortak ve benzer tarafi olmayan site.
zira siteye kayit esnasinda ve movie'leri load ederken bunu bize kesin sekilde kanitlar.
"please upload a video only if" basligi altinda site muhtevasinin nezih ve temiz kalmasi kaygusu ile yazilmis bir muhtiramsi yazi vardir.
sonuc olarak binbir emekle yaptiginiz kisa filmlerinizi gorucuye cikarabileceginiz
nezih ve temiz bir "online video sharing" net platformudur.
tadini cikarin.
 Gelelim vimeo'nun tanınmasına neden olan ve vimeo'yu uzun süredir biliyor olmama rağmen ilk defa karşılaştığım videoya:

 

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: