Eden Bulur

Toplumumuzun büyük sorunlarından olan bu yumuşak karnına ben de dokunmadan edemeyeceğim. Her gün yeni bir tartışma görmekten bıktım usandım. Tabii ki bahsettiğim şey başörtüsü. Herkesin ağzında aynı laf, sakız olmuş çiğneniyor: "Kim ne giyerse giyer kim karışır, başörtüsü tabii ki serbest olmalı" diye. Buraya kadar herşey çok güzel.

Geçenlerde de bir arkadaşımız yine aynı kapıya çıkan bir konuda yorumda bulundu. Kendisi başörtüsü özgürlüğünü savunan bir arkadaşımız normalde, kendisini bildiğimden söylüyorum. Ancak gel gör ki ne desin:
"ya öyleler var ki minicik etekle dolaşıyorlar insanı bilmem ne ediyorlar"
Resmen bittim oracıkta. Yahu arkadaşım sen değilmisin bacının başörtüsüne laf atanları eleştiren, bırakın insanlar ne giyerse giysin diyen! Bre sen değil misin kıyafet özgürlüğünü savunan! Toplumumuzdaki bu sorunu evvela bir kaldırmamız gerekiyor bence. Altı üstü kıyafet bu ya. Neden takmışız bu kadar kafamızı anlamıyorum. Tamam senin imanın var açık giyinenlere bakman günah. Tamam da, sırf sana günah diye karşındaki insanın özgürlüğünü kısıtlama hakkın var mı? Mesele yine aynı şekilde başörtüsüne geliyor. Eğer sen açık saçık giyinen birinin kıyafetini eleştirip durursan, onun üzerinden başörtüsü özgürlüğünü savunmaya kalkışırsan sınıfta kalırsın. Kim ne giymiş banane diyorum ben. İmanım da var, giyenler günah işliyor derim bakarsam ben de işlerim derim; ancak hayır siz mini etek giyemezsiniz DİYEMEM, aynen diğerlerinin başörtüsü giymek isteyenlere giymeyin "dememeleri" gerektiği gibi!

4 yorum: Leave Your Comments

 1. cübbeli hoca bile dedi Allah günah işleme özgürlüğünü vermiş sana noluyor diye:D
  -Adil

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. türkiyeyi sevmememin nedeni de bu ya=) neden dine bu kadar taparlar, söylenen herşeye bu kadar gönülden inanırlar ve neden bu inanca karşı gelenlere sert tepki gösterirler =) cahil insan çok fazla hem de çok =)

  YanıtlaSil

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: