Firefox Bookmarklarınız mı Kayboldu?

Tam ödevimi bitirdim, sonrasında firefoxun bir kaç tane yeni eklentisini deneyeyim dedim. Dört beş tane üstüste kurdum firefox eklenti tavsiyeleri sayfasından. Bildiğiniz üzere kurduğunuz eklentilerin etkin hale gelmesi için firefoxu yeniden başlatmanız gerekiyor.

Olağanüstü bir hızla açıldı tekrar açılırken. Bu normal olmayan bir durumdu tabii ki. Mozilla Firefox gibi eklentiler yüzüne zar zor açılması gereken bir program nasıl olduysa birden hızlı bir şekilde açılıverdi. Ama o da ne! Bütün yer imlerim kaybolmuş. Bookmarklar gitmiş, kaybolmuş! Hemen google amcamıza koştum aradım araştırdım bu konuda birşeyler buldum mozillanın destek sayfasında lost bookmarks adı altında.

Okudum okudum benim durumuma uyan tek bir tanesi vardı. O da yeni bir eklenti kurup tekrar mı başlattınız gibi bir şey söylüyordu ki tamamen benim durumumu anlatıyordu. Hemen verilen adımları izledim. Aslında çok da korkulacak bir durum olmadığı ortaya çıkmıştı okuyunca. Meğer firefox kardeşimiz kendini düzgün kapatamamış ve hala arka planda görev yöneticisinde çalışıyor görünüyormuş. Zaten mozilla bildiğiniz üzere kapanırken de yavaş kapanan bir internet tarayıcısı, eklentilerin yoğunluğundan kaynaklanan sebeplerden ötürü.

Çözüm:
Gelelim sorunun çözümüne. Benim sorunum firefoxun kendi kendini kapatamamış olmasından kaynaklanmış. O nedenle ctrl+alt+del yaparak görev yöneticisini açtım ve oradaki firefox yazan işlemleri sonlandırdım. Mozilla destek sayfasında tamamen böyle yazmakta. Eğer hala bir sonuca varamıyorsanız mozillanın destek sayfasındaki diğer adımlara bakabilirsiniz. Yine bir sonuca varamıyorsanız bizler buradayız, sorularınızı bekliyoruz ;)

0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: