Dilbilimciler için Hotforwords!

Marina Orlova, Sexy Geek
Bilmem hiç duydunuz mu ama duymanızda fayda var; hotforwords! Bu blogu ya da youtube kanalını ingilizce kelimelerin etimolojileri hakkında vidyolar izlemek için takibe alabilirsiniz. Bence almalısınız da. Bir filolog adayı olarak ben Marina'yı gerçekten takdir ediyorum. Yaptığı işi hem ehliyle yapıyor hem de çok iyi bir pazarlama tekniği kullanarak müthiş paralar kazanmakta. Kendisi Amerika'da çok tanınan bir ünlü haline bile gelmiş durumda. Bu arada bu vidyoları izlerken hem keyifli dakikalar geçirmenizi sağlayacak hem de sizlere kelimelerin etimolojisini ince ayrıntılarına kadar sunacak.

Ben sizlere kendilerini benim sıkıcı yazı usulümle tanıtmaya geçmeden önce sizlere bir tanıtım vidyosunu sunayım. Türkçe olarak Marina kimdir diye merak edenleriniz okumaya devam edebilir:

 Gelelim bu güzel filolog ablamızı tanımaya. İsmi Marina Orlova ve kendisi bir filolog yani dilbilimci. Kelimelerin kökenlerinin nereden geldiğini araştırmaya bayılan bir hanımefendi. Kendisi aslen Rus ve Moskovalı. Altı yıl kadar önce İngilizce yeterliliğini geliştirmek için Amerika'ya taşınmış ve doktorası için hazırlıklara başlamış. Ancak oraların sıcak havasını sevmiş ve Amerika'da kalmaya karar vermiş.
İki buçuk sene kadar önce de youtube sahnesine çıkmaya başlamış. Amacı İngilizce bilgisini daha çok insana ulaştırmakmış. Rusya'da 20 öğrencisi varken şu anda youtube üzerinde 300 bine yakın öğrencisi bulunuyor. Her vidyo yayını yaptığında yorumlar vasıtasıyla takipçilerinden istek de kabul ediyor ve bu istekleri de karşılıksız bırakmamaya çalışıyor. Bir zamanlar ben "Turkey" kelimesini rica etmiştim ve geçen noel zamanı sırasında biraz geç de olsa yayınlamıştı. Tabii benim isteğim üzerine yaptığını söyleyemem ama belki de bir listeye koyup o listeyi takip ediyordu. Neyse yine gelelim Marina ablamıza. Kendisini de kısaca şöyle tanımlıyor:
 Intelligence is sexy
 Hemen aşağıda vidyo sizlere bir örnek olarak gelsin ve daha fazlasını görmek için ise youtube kanalını takibe almanızı tavsiye ederim.


0 kişi daha paraladı:

Yorum Gönder

Tepkisiz kalmayın. Fikirleriniz birileri için değerli olabilir: